-پارک ملت مشهد -باغ وحش وکیل آباد -پارک کوهسنگی -پارک طبیعی هفت حوض (دره هفت حوض) -بازار رضا -باغ گیاه شناسی مشهد -پارک علمی پروفسور بازیما -دریاچه پارک وکیل آباد -باغ موزه نادری -شهربازی سرزمین عجایب -غار مغان -بند گلستان -پارک ارم مشهد -سیرک بین المللی کاردینالی -شهر بازی سرپوشیده سمگا -موزه بزرگ تاریخ طبیعی خراسان -باغ خونی -حرم مطهر -موزه فرش -موزه ظروف آستان قدس رضوی -تابلوی پل‌رودخانه تجن از استاد کمال‌الملک -موزه نجوم و ساعت آستان قدس رضوی -موزه سلاح آستان قدس رضوی -موزه صدف حلزون و نرمتنان دریایی آستان قدس رضوی -موزه تاریخ حرم رضوی -موزه سکه و مدال آستان قدس رضوی -موزه استاد فرشچیان در آستان قدس رضوی -موزه هدایای ایت الله خامنه ای استان قدس -موزه قرآن و گنجینه های خطی آستان قدس

 

پارک ملت مشهد

آدرس: ایران - خراسان رضوی - مشهد ۱۰ کیلومتری مسجد گوهرشاد، ضلع شمال غربی میدان

پارک ملت یکی از جاذبه های گردشگری مشهد و بزرگ ترین پارک این شهرمی باشد. مساحتش ۷۲ هکتارِ و بزرگ ترین چرخ و فلک خاور میانه تو این پارک می باشد. یه قسمتی از این پارک رو مخصوص خانومها  درست کردند. در کل شهر بازی و کتاابخانه و جاهای مختلف دیدنی دارد.


باغ وحش وکیل آباد

آدرس: ایران - خراسان رضوی - مشهد کنار کوهستان پارک شادی

در جنوب غربی مشهد و همجوار با پارک جنگلی وکیل آّباد، باغ وحش وکیل آّباد، تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی قرار دارد. این باغ وحش دارای حیوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلفه و جزو جاذبه های گردشگری استان خراسان رضوی می باشد.یکی از جذاب ترین مناطقی که می تواند به خوبی نظر گردشگران تورمشهد را به خود جذب کند بازدید از باغ وحش وکیل آباد مشهد است. در سال ۱۳۳۹ اولین باغ وحش مشهد در این شهر تاسیس شد. سال ۱۳۵۹ باغ وحش وکیل آباد در مکان فعلی به بهره برداری رسید. این باغ وحش در حال حاضر در ورودی پارک جنگلی وکیل آباد در مساحتی به وسعت ۴ هکتار احداث شده و به عنوان بزرگترین باغ وحش ایران تنوع قابل توجهی از حیوانات، آبزیان، خزندگان و... را در خود جای داده است. شهرت این باغ وحش موجب شده که در حاضر به عنوان یکی از پربازدید ترین نقاط تفریحی شهر شناخته شود و همواره توسط گردشگران تورمشهد مورد بازدید قرار بگیرد. طبق آمار بدست آمده این باغ وحش در حال حاضر مجموعه ای است دیدنی که شامل ۱۲۵ گونه ی جانوری، بیش از ۶۱ گونه پستاندار و همچنین ۴۹ گونه از پرندگان می شود. از جهت دیگر می توان تنوع قابل توجهی از خزندگان و آبزیان را در این باغ وحش فوق العاده مشاهده کرد. اگر در قالب تورمشهد به این شهر سفر کردید لازم است که بازدید از این باغ وحش بی نظیر را در برنامه سفر تور مشهد خود بگنجانید و از جذابیت های آن در طول تورمسافرتی خود نهایت استفاده را ببرید.


پارک کوهسنگی

آدرس: ایران - خراسان رضوی - مشهد بزرگراه کلانتری، بلوار برادران خلیلی

در دل دو رشته کوهسنگی در جنوب غربی شهر مشهد یکی از جاذبه های گردشگری و تفرجگاه های ساکنین دیده می شود که در ایام مختلف سال مراجعه کننده دارد، به خصوص  قشر جوان و بچه سال. این پارک قدیمی و مثلثی شکل که به کوهسنگی مشهورهست بعد از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی پربازدیدترین مکان شهر به حساب میاد. یه نکته جالب در مورد این مکان اینه که شاه عباس در ۱۶ سالگی در این مکان تاجگذاری کرده. این پارک در مجاورت بافت شهری و بخشی از جاده کمربندی که جاده آسیایی نام دارد، قرار گرفته است. مهندسان با الهام از بنای هارونیه و عمارت خورشید ، در پارک کوهسنگی ساختمانی طراحی کردن که موزه بزرگ خراسان رضویه و در اون اشیای قدیمی این بخش از کشور رو نمایش می دهند .

پارک طبیعی هفت حوض (دره هفت حوض)

آدرس: ایران - خراسان رضوی - مشهد ۷ کیلومتری مشهد

کی از زیباترین جاذبه های طبیعی مشهد که در دل کوه های خلج جا دارد هفت حوض  دارد. این منطقه حدود ۷ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. بعد از طی این مسافت باید ماشین را پارک کنید و باقی مانده مسیر که ۲ کیلومتر است رو پیاده طی کنید. این منطقه شامل ۷ حوضچه طبیعیِ که آب در آنها جریان داره. بعضی از این حوضچه ها به اندازه یک استخر کوچک وسعت دارد. آب بعد از عبور از این هفت حوضچه به حوضی بزرگتر می ریزد و رودخانه مسیرش رو ادامه می دهد. این پدیده طبیعی حوض ها یا «دولین های» متعدد، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است.
بکر و دست نخورده بودن این منطقه، پرتردد و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکمفرماست آرامش عجیبی به شما هدیه می کند.

 بازار رضا

آدرس: ایران - خراسان رضوی - مشهد بین میدان هفده شهریور و فلکه آب، خیابان سلیمان

 بازار بزرگ رضا که تو فاصله کمی از حرم مطهر قرار دارد، یکی از شلوغ ترین و پربازدیدکننده ترین بازار های سنتی کشور لقب گرفته است.این بازار علاوه بر معماری زیبا و سنتی ای که دارد، یکی از قدیمی ترین مراکز عرضه سوغات و صنایع دستی شهر مشهد بوده و هست. وقتی وارد این بازار می شوید، بهتره قبل از اینکه غرق تماشای ویترین ها بشین یه کمی سر بالا حرکت کنید تا زیبایی معماری این بازار هم تماشا کنید. البته در خاطر داشته باشید که بازار از دوطرف راه ورود و خروج دارد که هرکدوم به یک میدان و خیابان می رسند و همچنین راهروهای میانی که به اواسط خیابان راه دارد